25 kwietnia, 2024

InPost i DPD w jednej lokalizacji.

Mieszkańcy Tomic oraz okolicznych miejscowości otrzymają nowe udogodnienie w postaci całodobowego paczkomatu InPostu, który niebawem rozpocznie swoją działalność na ulicy Wrzesińskiej 67 obok sklepu wielobranżowego „Kama”. To już drugi paczkomat w Tomicach i drugi właśnie w tej lokalizacji, po uruchomieniu paczkomatu DPD. Ponadto, po drugiej stronie drogi, w sklepie „Groszek”, działa punkt DPD Pickup, umożliwiający nadanie paczki.

Korzyści dla mieszkańców

Korzyści z posiadania paczkomatów na wsi są niezaprzeczalne. Dają one mieszkańcom możliwość odbioru przesyłek o każdej porze dnia i nocy, co zwiększa komfort i elastyczność w gospodarowaniu czasem. Ponadto, ułatwiają również zwrot zakupionych przedmiotów, co staje się coraz ważniejszym aspektem w dobie rosnącej popularności zakupów online. Dodatkowo, obecność paczkomatów może przyczynić się do redukcji kolejek w tradycyjnych punktach odbioru oraz sklepach, co przyspiesza obsługę klientów i poprawia ogólną efektywność logistyczną. Ponadto, paczkomaty są przyjazne dla środowiska, gdyż ograniczają konieczność wielokrotnego przemieszczania się kurierów w celu dostarczenia paczek bezpośrednio do domów.

Sąsiedzi też zyskają

Dotychczas mieszkańcy sołectwa Tomice i okolicznych wiosek mieli utrudniony dostęp do paczkomatów. Najbliższy, znajdujący się w Gizałkach, oddalony był o 3 kilometry. Teraz, dzięki nowemu paczkomatowi InPostu, będzie to zdecydowanie bliżej nie tylko dla mieszkańców Tomic, ale także Leszczycy, Ciemierowa i Lisewa, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości obsługi logistycznej w regionie.

Szczególne podziękowania za powstanie paczkomatów należą się właścicielom sklepu wielobranżowego Kama z których inicjatywy i na, których działce powstały powyższe punkty. Do powstania paczkomatu InPostu przyczyniły się również głosy mieszkańców w specjalnej ankiecie przygotowanej przez producenta tych urządzeń.

Zdjęcia dzięki Sklep KAMA Tomice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *